В Україні триває мобілізація, під час якої військовозобов'язаним українцям 18-60 років роздають повістки. Після призову до лав ЗСУ дехто них має право проходити службу за місцем проживання.
У такому разі чоловікам слід звертатися з рапортом до командира частини.
Категорії громадян, які мають право служити за місцем проживання, визначені ст. 23 закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".
Так, в Україні можуть проходити службу за місцем проживання:
- особи з інвалідністю;
- багатодітні батьки;
- батьки дітей із інвалідністю та важкохворих дітей.
Адвокат Ростислав Кравець зазначив, що часто в Україні цього не дотримуються. За його словами, такі категорії осіб, до прикладу, із західних областей нерідко потрапляють на службу на Донбас.
Але якщо такий військовозобов'язаний хоче, наголосив юрист, то може звернутися з відповідним рапортом до командира частини й вказати, що має право служити в регіоні, де зареєстрований. І тоді його повинні перевести.
Кар’єри – «під ключ»: як Опімах з Держгеонадра допомагає Шапранупривласнювати підсанкційні родовища
Налагодили ласу схему: як пилять державні гроші у Вишневій міській раді
Безкоштовні продукти та засоби для гігієни: як отримати нову гуманітарну допомогу
Олег Скрипка виїхав за кордон і допомагає збирати гроші росіянам
Хто не підлягає призову піж час мобілізації в Україні
Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року українських чоловіків від 18 до 60 років призивають на військову службу. Але є винятки. Деякі не підлягають призову у воєнний час за станом здоров'я, через вид діяльності або сімейні обставини.
Крім того, компанії можуть забронювати свого працівника від призову на військову службу. Кому дозволять бронювання, як воно працює і на кого поширюється, – читайте в матеріалі.